Konteyner Depolama Alanı

Çandarlı Limanı’nın, yapımı tamamlandıktan sonra 4 milyon TEU kapasitesi ile kıtalararası transit konteyner yüklerin elleçlendiği Türkiye’nin en büyük ana limanı olması planlanıyor”

Yatırıma Uygun Araziler

Liman inşaatı devam ederken yatırımcısına çok fazla kazandıran yatırım arazileri her geçen gün M2 fiyatlarının yükseldiğinden uzmanlar kaçırılmayacak fırsat olarak gösteriyor.

Termal Su Zenginliği

Açılan jeotermal kuyulardan elde edilen ve edilmesi planlanan enerji; Kaplıca Turizmi, Sağlık Turizmi, Seracılık, Balıkçılık, Kurutma, Soğutma ve Isıtmada kullanılmaktadır.

Termal Turizm

Dikili termal bölgesi üç bin yıldır çamur üreten termal bir sahadır. Jeotermal kaynaklar, ilçe ve ülke turizmine “sağlık ve termal turizmi” açısından büyük katkı sağlamaktadır. Dikili; kesintisiz 20 km. ve toplam 40 km. sahil şeridine sahiptir.

Termal Seracılık

Türkiye’nin en büyük seralarına sahip Dikili’de termal suyla yapılan üretimin lezzetini taşıyan tonlarca California Wonder türü biber, lezzetli salatalık ve domates, Dikili’de üretilir ve dünyaya dağıtılır.

Liman İnşaatı

Dünyanın en büyük 10 konteyner limanından biri olacak Çandarlı, Türkiye’ye gelen transit yüklerin aktarılacağı önemli bir merkez olarak da kurulduğu bölgeyi lojistik üs haline getirebilecek.